statystyki

Waszczykowski rozmawiał o bezpieczeństwie Ukrainy z szefami MSZ Niemiec i Francji

15 września 2016, 00:02 | Aktualizacja: 15.09.2016, 07:17
Źródło:PAP
Bezpieczeństwo Ukrainy w związku z jej konfliktem z Rosją i intensyfikacja współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego były tematami rozmów szefa polskiego MSZ Witolda Waszczykowskiego z ministrami spraw zagranicznych Niemiec i Francji, do których doszło w środę w Kijowie.

Reklama

Reklama

Tego dnia Witold Waszczykowski uczestniczył także we wspólnych rozmowach z komisarzem UE ds. polityki sąsiedztwa, Johannesem Hahnem, szefem brytyjskiej dyplomacji Borisem Johnsonem i ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawłem Klimkinem.

„W trakcie tych spotkań minister Waszczykowski wyraził poparcie Polski dla istotnych reform na Ukrainie. Zadeklarował również dalsze wspieranie tych reform” – poinformował PAP dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Podczas spotkania ministra Waszczykowskiego z szefami dyplomacji Niemiec i Francji, Frankiem-Walterem Steinmeierem i Jean-Markiem Ayrault rozmawiano przede wszystkim o bezpieczeństwie w regionie. Była to także okazja do rozmowy o piątkowym szczycie 27 pańtw UE w Bratysławie.

„To spotkanie było też potwierdzeniem inicjatywy, jaką przedstawił minister Waszczykowski podczas ostatniego, jubileuszowego spotkania Trójkąta Weimarskiego. Postulował wówczas nasilenie współpracy w ramach Trójkąta tak, by ministrowie mogli wypracowywać wspólne stanowiska, wspólne projekty dotyczące chociażby bieżących zagadnień z agendy międzynarodowej” - powiedział Sobczak.

Wizyta Waszczykowskiego na Ukrainie trwała dwa dni. Szef polskiego MSZ spotkał się m.in. z prezydentem Petrem Poroszenką, premierem Wołodymyrem Hrojsmanem i sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Ołeksandrem Turczynowem.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze