statystyki

Nowe mieszkanie idą pod wynajem. Kupcy lokują gotówkę

15 września 2016, 07:25 | Aktualizacja: 15.09.2016, 07:27
Źródło:PAP
blok mieszkanie nieruchomości

blok mieszkanie nieruchomościźródło: ShutterStock

Prawdopodobnie nawet jedną trzecią nowych mieszkań kupują inwestorzy z myślą o ich wynajmowaniu - informuje "Gazeta Wyborcza", powołując się na deweloperów.

Reklama

Reklama

"W drugim kwartale zaobserwowaliśmy wzrost udziału zakupów mieszkań za gotówkę do ok. 40 proc. ogółu transakcji" - mówił na początku lipca Jarosław Szanajca, prezes firmy deweloperskiej Dom Development.

Prezes firmy doradczej REAS Kazimierz Kirejczyk nie ma wątpliwości, że jest to efektem m.in. niskiego oprocentowania depozytów, co zniechęca Polaków do trzymania oszczędności w bankach. Wolą oni zainwestować w mieszkania na wynajem, który zapewnia obecnie większą rentowność.

Maciej Górka z serwisu Domiporta.pl przyznaje, że dzięki takim inwestycjom od kilku lat w największych miastach systematycznie rośnie oferta mieszkań na wynajem. I to pomimo coraz większego popytu. "To nie znaczy, że Polacy, na wzór zachodnich sąsiadów, odchodzą od własności. Po prostu coraz trudniej jest uzyskać kredyt na zakup mieszkania" - komentuje Maciej Górka.

Reklama

Reklama

 • as(2016-09-15 09:44) Odpowiedz 100

  No wiecie co? Myślałem, że jesteście poważnym portalem, a tu taki kwiatek "Prawdopodobnie nawet jedną trzecią...". To tak jakbyście napisali "Chyba, być może, raczej podejrzewamy...". Po co takie wróżenie ze szklanej kuli w pierwszym zdaniu i później próba dostosowania faktów do teorii zakładanej z góry?

 • oll(2016-09-15 08:05) Odpowiedz 72

  Prezes firmy doradczej mówi... Co to za firma skoro musi się prezes wypowiadać

 • Jubiler z Genewy(2016-09-15 14:31) Odpowiedz 43

  Szkoda gotówki lepiej ją zainwestować w coś naprawdę taniego, a nie przewatościowane mieszkania, które za chwilę zaczna przynosić straty.

 • stop zadłużaniu na lata,stop niewolnictwu(2016-09-15 18:16) Odpowiedz 20

  Zarobią deweloperzy i Banki.Reszta jak zwykle dołoży lub straci.

 • hjklm(2016-09-15 21:26) Odpowiedz 10

  W Warszawie tysiace mieszkan JUZ stoja puste bo juz jest za duzo mieszkan na wynajem. Zarobia deweloperzy i tylko o to chodzi w tej propagandzie.

 • Ysa(2016-09-15 10:30) Odpowiedz 02

  Ostatni akapit tego artykulu jest zenujacy. Sliwa wypisane przecza ligice, bledy sklaniowe i interpunkcji. Forsa to zalosne pismarstwi.

  Pokaż odpowiedzi (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze