statystyki

Rozmowa przedstawicieli NATO i Rosji o redukcji zagrożeń

15 września 2016, 16:09 | Aktualizacja: 15.09.2016, 16:56
Źródło:PAP
Zastępca sekretarza generalnego NATO ambasador Alexander Vershbow oraz ambasador Federacji Rosyjskiej przy NATO Aleksandr Gruszko spotkali się w czwartek, by przedyskutować sposoby wzrostu przejrzystości i redukcji zagrożeń - poinformowała rzeczniczka Sojuszu.

Reklama

Reklama

Jak zaznaczono w komunikacie, rozmowa odbyła się w ramach kontynuowanego dialogu NATO z Rosją, w ślad po ostatnim spotkaniu Rady NATO-Rosja na szczeblu ambasadorów 13 lipca br.

Vershbow poinformował Gruszkę, że NATO jest gotowe kontynuować dialog zgodnie z decyzjami sojuszu powziętymi na lipcowym szczycie w Warszawie.

"Nie ma zmian w polityce NATO wobec Rosji. Nasza praktyczna współpraca pozostaje zawieszona na skutek agresywnych działań Rosji przeciwko Ukrainie. Jednocześnie postanowiliśmy utrzymać otwarte kanały dialogu politycznego" - podkreślono w komunikacie. Dodano, że Sojusz pozostaje otwarty także na używanie militarnych kanałów łączności w sprawach o krytycznym znaczeniu.

Ponadto NATO poinformowało, że sekretarz generalny Jens Stoltenberg chciałby w najbliższym czasie przedyskutować powyższe sprawy z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze