statystyki

Pietrzak: Polska pod rządami Tuska była tłamszona przez Ruskich

15 września 2016, 20:00 | Aktualizacja: 15.09.2016, 20:09
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Jan Pietrzak, fot. Maksymilian Rigamonti

Jan Pietrzak, fot. Maksymilian Rigamontiźródło: DGP

- Przecież wersja Putina dotycząca tragedii smoleńskiej stała się oficjalną, polską wersją. Choć tak naprawdę Polska pod rządami Tuska i Komorowskiego wcale wolna nie była, tylko tłamszona i przyduszana przez Ruskich. Z jakiego powodu premier Tusk oddał całe śledztwo Putinowi? Otóż nie zdarzył się taki wypadek w historii lotnictwa, żeby jakiś rząd oddał całe śledztwo innemu państwu - mówi w wywiadzie dla DGP Jan Pietrzak.

Reklama

Reklama

Widział pan „Smoleńsk”?

Widziałem.

I co?

Dobrze. Cieszę się, że powstał. Wokół tego filmu toczy się polityczna bitwa, dlatego nie ma co dyskutować o jego walorach artystycznych, o tym, kto dobrze zagrał, a kto źle. To jest walka o prawdę i o Polskę. To nie jest problem artystyczny, to jest problem społeczny i polityczny.

Wajda robił filmy polityczne, który były też na wysokim poziomie artystycznym.

A co mnie obchodzi Wajda. Nie mieszajmy wszystkiego w jednym zdaniu. Mówimy o filmie „Smoleńsk”, który powstał po to, żeby zademonstrować, że prawda istnieje i wymaga ujawnienia. Ten film po prostu służy prawdzie. I jest nadzieja, że część Polaków, która słucha Putina i Tuska, otworzy po tym filmie oczy.

Myśli pan, że teraz jakaś część Polaków słucha Putina?

Przecież wersja Putina dotycząca tragedii smoleńskiej stała się oficjalną, polską wersją. Tydzień po tragedii ludzie na Krakowskim Przedmieściu słuchali mojej piosenki „Nielegalne kwiaty, zakazany krzyż”. To był szok, że pieśń napisana w stanie wojennym stała się aktualna w wolnej Polsce. Choć tak naprawdę Polska pod rządami Tuska i Komorowskiego wcale wolna nie była, tylko tłamszona i przyduszana przez Ruskich. Z jakiego powodu premier Tusk oddał całe śledztwo Putinowi? Otóż nie zdarzył się taki wypadek w historii lotnictwa, żeby jakiś rząd oddał całe śledztwo innemu państwu. Ten film powstał po to, żeby odkłamać historię.

I dlatego wziął pan w nim udział?

Ekipa filmowa pana Krauzego nagrała mnie, kiedy śpiewałem „Balladę smoleńską”, którą napisałem dwa, trzy miesiące po tragedii, kiedy to na Krakowskim Przedmieściu toczyły się walki o krzyż. Co to było? Grupa jakichś degeneratów. Celowe prowokacje. Dlaczego trzeba było kopać te świece, sikać na znicze? Po co to było? Kto to zarządził? Teraz śpiewam tę uliczną balladę podczas uroczystości rocznicowych. Uważam to za swój obowiązek, bo polskiemu narodowi stała się wielka krzywda, wielka zbrodnia. Jestem przekonany, że to, co się stało 10 kwietnia w Smoleńsku, było zbrodnią.

Treść całego wywiadu można znaleźć w weekendowym wydaniu DGP albo tutaj.

>>> Polecamy: Chiny i Rosja zawarły sojusz? Zachód nie może popełnić błędów zimnej wojny

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

Reklama

 • kibic(2016-09-15 21:03) Odpowiedz 4015

  Czy to jest portal ekonomiczny czy propagujący podstarzałych błaznów?

 • jacezar(2016-09-15 21:07) Odpowiedz 3415

  Jan Pietrzak - sterowany wentyl bezpieczeństwa komuszej władzy. Człowiek bez kręgosłupa moralnego. Panie Pietrzak, dlaczego PiS nie sprowadził jeszcze wraku Tupolewa? Dlaczego go w ogóle nie sprowadzi?

 • tymon(2016-09-16 00:51) Odpowiedz 2712

  Po co dajecie wywiad z takim człowiekiem na poważnym chyba portalu poświeconym ekonomii?

 • greg(2016-09-15 20:50) Odpowiedz 135

  xD

 • Tusksruskputlerek(2016-09-16 05:27) Odpowiedz 1217

  Prawda w oczy kole co niektorych widze-aspirujecie do bycia Europejczykami a tak naprawde blizej Wam w kwestiach standardow do Azji-ktore Panstwo cywilizowane pozwoliloby na takie postawienie sprawy

 • marcjisz wrocław(2016-09-16 14:32) Odpowiedz 33

  Forsal schodzi na psy. Żenada

 • ludek32(2016-09-16 14:30) Odpowiedz 34

  Po co Forsal zamieszcza brednie tego byłego kabareciarza ? Wywiad z Zelnikiem też zamieścicie ? A potem z Błaszczakiem, Piotrowiczem i Pietą ? Co to jest, portal ekonomiczny czy tuba propagandowa PiS ?!

 • Warszawiak(2016-09-16 17:46) Odpowiedz 20

  Czytam komentarze i widzę, że już weeeekend -gimbaza rządzi ! Czy wy wiecie chociaż kim jest Jan Pietrzak ?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze