statystyki

Orban: Grupa Wyszehradzka przedstawi w Bratysławie wspólną propozycję

16 września 2016, 08:46 | Aktualizacja: 16.09.2016, 08:54
Źródło:PAP

Cztery państwa wchodzące w skład Grupy Wyszehradzkiej przedstawią na piątkowym nieformalnym szczycie UE w Bratysławie tekst wspólnej propozycji, która ma być odpowiedzią na problemy z jakimi boryka się Wspólnota - zapowiedział premier Węgier Viktor Orban.

Reklama

Reklama

"Państwa V4 przygotowują (tekst) i przedstawią go jako wspólną propozycję Grupy Wyszehradzkiej dla Rady Europejskiej, to będzie ważna chwila w historii tych czterech państw" - powiedział szef węgierskiego rządu podczas wywiadu dla państwowej rozgłośni radiowej, wyemitowanego w piątek rano.

Orban dodał, że spodziewa się, iż w najbliższym czasie wzrośnie problem z migrantami na Bałkanach. Będzie to konsekwencją pogarszającej się pogody na Morzu Śródziemnym i w pobliżu włoskich wód, przez które prowadzą szlaki przerzutu ludzi z Afryki i Bliskiego Wschodu.

W piątek w Bratysławie odbędzie się spotkanie 27 szefów państw i rządów krajów Unii Europejskiej bez Wielkiej Brytanii. Podczas tego nieformalnego szczytu przywódcy mają się zastanowić nad tym, jak odpowiedzieć na wyzwania stojące przed UE. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zaznaczył, że dyskusja nie będzie koncentrowała się na Brexicie, choć to czerwcowa decyzja mieszkańców Zjednoczonego Królestwa o wyjściu z UE była bezpośrednią przyczyną zwołania spotkania w słowackiej stolicy.

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze