statystyki

Premier Ukrainy: nie możemy pozwolić, by przeszłość zaszkodziła naszej przyszłości [WIDEO]

16 września 2016, 08:56 | Aktualizacja: 16.09.2016, 09:02
Źródło:PAP
Wołodymyr Hrojsman

Wołodymyr Hrojsmanźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Łączy nas z Polską niełatwa historia, ale nie możemy pozwolić, by przeszłość zaszkodziła naszej przyszłości - powiedział PAP premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman. Zaznaczył, że polsko-ukraińskie relacje mają znaczenie strategiczne i zaapelował do wszystkich o rozwagę i tolerancję.

Reklama

Reklama

"Mamy niełatwą historię i o tym wiemy, ale musimy formować wspólne stanowisko wobec tych wydarzeń" - powiedział premier Ukrainy. "Podkreślam jednak, że stosunki Ukrainy i Polski, Polski i Ukrainy mają najbardziej istotne znaczenie strategiczne. Jesteśmy przyjaciółmi, jesteśmy partnerami i sąsiadami, i powinniśmy kształtować wysoką jakość bliskiej i wspólnej przyszłości" - ocenił.

"Ufam, że ta wspólna przyszłość będzie wielka i odniesie sukces. Dlatego nie możemy pozwolić, by przeszłość zaszkodziła naszej przyszłości. Apeluję do wszystkich, by z absolutnym spokojem patrzeć, w jaki sposób będziemy szli dalej w kwestiach historycznych. Są historycy, są kulturoznawcy. To im powinniśmy pozostawić tę dyskusję, by nasze stanowisko było wspólne" - zaznaczył Hrojsman.

Premier Ukrainy: nie możemy pozwolić, by przeszłość zaszkodziła naszej przyszłości

więcej
Wideo

Reklama

Tagi:Ukraina

Reklama

  • to prawda.....(2016-09-16 09:34) Odpowiedz 00

    Przeszłość nie była łatwa bo tereny Ukrainy były jak łup wojenny rozdrapywane raz przez Koronę raz przez Ruś Kijowską.....itd. Nawet w Ogniem i Mieczem widać jak opisywano ukraińców i jakich Sienkiewicz używał określeń. Tak czy siak była przepaść miedzy Ukraińcami a Polakami...... w którą Banderowcy łatwo wleli nienawiść i niektórzy dali się chwilowo ponieść tej nienawiści..... ale chwilowo bo potem żałowali. Było kilka reportaży w TVP i rozmów z potomkami tamtych wydarzeń ze strony ukraińskiej. To co zrobili zniszczyło im życie do końca. Żałowali tych czynów. Tak jak nasi Jedwabnego..... Pojednać się i wybaczyć....było tak i czasu nikt nie cofnie, a rozliczać już nie ma kogo.....

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze