statystyki

Szef MSW Austrii: szczyt w Bratysławie ostatnią szansą na odzyskanie zaufania

16 września 2016, 09:58 | Aktualizacja: 16.09.2016, 09:58
Źródło:PAP

Szef MSW Austrii Wolfgang Sobotka powiedział w piątek w wywiadzie dla telewizji niemieckiej ZDF, że nieformalny szczyt UE w Bratysławie jest jedną z ostatnich szans na odzyskanie zaufania obywateli. Jego zdaniem trzeba skutecznie strzec granic zewnętrznych Unii.

Reklama

Reklama

Jeżeli nie zapewnimy skutecznej ochrony granic zewnętrznych Unii Europejskiej i nie powstrzymamy migracji, to trudno będzie uratować zintegrowaną Europę, która jest gwarantem pokoju - oświadczył Sobotka w porannej audycji "Morgenmagazin" ZDF.

Austriacki polityk bronił decyzji swego kraju o ograniczeniu liczby imigrantów do 37,7 tys. rocznie oraz przywrócenia kontroli granicznych. "Jeżeli tydzień w tydzień dochodzi do 700 nielegalnych przekroczeń granicy, to władze muszą coś zrobić" - tłumaczył. Zwrócił uwagę, że bezrobocie w Austrii jest obecnie najwyższe od zakończenia drugiej wojny światowej. "Nie działa najważniejszy instrument integracji, jakim jest praca. Dlatego musi istnieć granica" - podkreślił Sobotka.

W Bratysławie odbędzie się w piątek spotkanie 27 szefów państw i rządów krajów Unii Europejskiej bez Wielkiej Brytanii. Podczas tego nieformalnego szczytu przywódcy mają się zastanowić nad tym, jak odpowiedzieć na wyzwania stojące przed UE. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zaznaczył, że dyskusja nie będzie koncentrowała się na Brexicie, choć to czerwcowa decyzja mieszkańców Zjednoczonego Królestwa o wyjściu z UE była bezpośrednią przyczyną zwołania spotkania w słowackiej stolicy.

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze