statystyki

Wszystkie spółki Taurona przystąpiły do TUW PZUW

16 września 2016, 10:02 | Aktualizacja: 16.09.2016, 12:48
Źródło:ISBnews

Zarząd Taurona Polskiej Energii zdecydował o przystąpieniu wszystkich spółek z grupy kapitałowej do Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW), podała spółka.

Reklama

Reklama

 

"Poprzez przystąpienie do TUW PZUW i utworzenie w nim dedykowanego Związku Wzajemności Członkowskiej 'Tauron', spółki z Grupy Tauron mają możliwość realizowania wspólnej polityki ubezpieczeniowej grupy, a dzięki uczestnictwu w towarzystwie pozostałych grup energetycznych - kreowania spójnej polityki ubezpieczeniowej całej branży energetycznej w Polsce" – powiedział prezes Taurona Remigiusz Nowakowski, cytowany w komunikacie.

Dzięki członkostwu w TUW PZUW oraz wynegocjowaniu i zatwierdzeniu Regulaminu Związku Wzajemności Członkowskiej, spółki z Grupy Tauron mogą w sposób w pełni transparentny kontrolować koszty ubezpieczenia i elastycznie dostosowywać do własnych potrzeb zakres wymaganej ochrony ubezpieczeniowej. Dzięki temu znacznie skróci się czas negocjacji i zawierania umów ubezpieczeniowych, podkreślono.

Grupa Tauron od 2011 roku realizuje przyjętą politykę ubezpieczeniową, której głównym celem jest optymalizacja zakresu ochrony ubezpieczeniowej i kosztów transferu ryzyka poprzez świadome zarządzanie ryzykiem majątkowym. Od momentu wprowadzenia polityki grupa obniżyła łączną składkę ubezpieczeniową o ponad 50%, a skumulowane oszczędności w skali grupy z tytułu optymalizacji ubezpieczeń wyniosły ponad 80 mln zł, podano także w komunikacie.

"Przystąpienie spółek Grupy Tauron do TUW PZUW jest kolejnym krokiem na drodze optymalizacji i racjonalizacji kosztów ochrony ubezpieczeniowej" – powiedział wiceprezes ds. finansów Marek Wadowski.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze