statystyki

Izrael: Żelazna Kopuła zestrzeliła dwa pociski odpalone z Syrii

17 września 2016, 20:15 | Aktualizacja: 17.09.2016, 21:02
Źródło:PAP
Izraelski rakietowy system obrony powietrznej Żelazna Kopuła zestrzelił w sobotę dwa "zbłąkane pociski" wystrzelone podczas walk w Syrii - poinformowały izraelskie siły zbrojne. Nie podano, jakiego rodzaju były to pociski.

Reklama

Reklama

Reuters podkreśla, że wprawdzie walki w Syrii często przenoszą się na kontrolowane przez Izrael Wzgórza Golan, ale że Żelazna Kopuła po raz pierwszy przechwyciła pociski wystrzelone z syryjskiego terytorium.

Agencja dodaje, że baterie Żelaznej Kopuły są rozmieszczone w rejonach zagrożonych ostrzałem spoza granicy; chodzi głównie o ostrzał z palestyńskiej Strefy Gazy. Izraelski system obrony powietrznej jest zwykle uaktywniany tylko w sytuacji, kiedy nieprzyjacielski pocisk rakietowy może uderzyć w rejony zamieszkane.

Reuters wskazuje, że Izrael w zasadzie trzyma się z dala od syryjskiej wojny domowej, ale uważnie śledzi sytuację wzdłuż granicy na Wzgórzach Golan i czasem, w razie konkretnego zagrożenia, przeprowadza naloty na cele w Syrii bądź odpowiada ogniem moździerzowym. Wzgórza Golan Izrael zajął podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze