statystyki

Prezydent Andrzej Duda przybył do Nowego Jorku

17 września 2016, 22:11 | Aktualizacja: 17.09.2016, 22:51
Źródło:PAP
Prezydent Andrzej Duda z małżonką przybył w sobotę wieczorem do Nowego Jorku, gdzie w przyszłym tygodniu weźmie udział w 71. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, a także w szczycie ONZ dotyczącym migracji i uchodźców. Spotka się też z amerykańską Polonią.

Reklama

Reklama

Podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent zapowiedział, że Polska jest na ostatnim odcinku ubiegania się o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, które wzmocni naszą pozycję w UE.

Prezydent informował, że jego wizyta ma trzy zasadnicze elementy. Pierwszym jest spotkanie z Polonią i kombatantami, polskimi przedsiębiorcami, drugim - spotkanie z przedsiębiorcami, którzy są związani z Amerykańską Izbą Handlu oraz z przedstawicielami "wielkich amerykańskich firm, korporacji, które inwestują lub planują inwestować w naszym kraju". Trzecim elementem wizyty jest jego obecność w 71. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, która ma być poświęcona zrównoważonemu rozwojowi, a także na szczycie ONZ, który ma być poświęcony sprawie ruchów migracyjnych i uchodźców.

"Na obu tych spotkaniach będą moje wystąpienia, będziemy rozmawiali o tych kwestiach, które tak mocno dzisiaj dotyczą przede wszystkim Europy, jeżeli chodzi o migrację i uchodźców" - powiedział Andrzej Duda. (PAP)

Reklama

Reklama

  • Matt(2016-09-18 05:31) Odpowiedz 30

    Wcześniej był artykuł, ze Duda udaje się do Nowego Jorku. Teraz dowiedzieliśmy się, ze już przybył... Czy będzie osobna informacja, ze zjadł śniadanie i ewentualnie umył zęby lub tylko żuł gumę?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze