statystyki

Polityk CSU: porażka w Berlinie drugim ostrzeżeniem dla chadeków

18 września 2016, 20:23 | Aktualizacja: 18.09.2016, 20:46
Źródło:PAP

Minister finansów Bawarii Markus Soeder powiedział w wywiadzie dla poniedziałkowego "Bilda", że porażka CDU w Berlinie to kolejny "dzwonek alarmowy" dla chadeków. Jeżeli rząd nie ograniczy liczby imigrantów to utraci zaufanie obywateli - ostrzegł polityk CSU.

Reklama

Reklama

"To drugi dzwonek alarmowy w ciągu dwóch tygodni. Partiom chadeckim grozi trwała utrata zaufania na wielką skalę wśród własnego żelaznego elektoratu" - powiedział Soeder.

Dwa tygodnie temu w wyborach regionalnych w Meklemburgii-Pomorzu Przednim CDU kanclerz Angeli Merkel zdobyła tylko 19 proc. głosów i przegrała z prawicową antyislamską Alternatywą dla Niemiec (AfD), która dostała 20,8 proc.

W wyborach do Izby Deputowanych w Berlinie w niedzielę CDU uzyskała według danych szacunkowych 18 proc. - ponad pięć punktów procentowych mniej niż w poprzednich wyborach - i musi odejść z koalicyjnego rządu. Na AfD w Berlinie głodowało 11,8 proc. wyborców.

Soeder opowiedział się za ograniczeniem liczby imigrantów i rozwiązaniem problemów związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym kraju. Bawarska CSU od dawna domaga się zmiany polityki imigracyjnej rządu federalnego, w tym ograniczenia do 200 tys. rocznie liczby imigrantów.

Wypowiedź Soedera ukaże się w jutrzejszym wydaniu "Bilda". Fragment rozmowy ukazał się w wydaniu internetowym.

Reklama

Tagi:Berlin

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze