statystyki

Koniec taniej ropy? Kraje OPEC są „bliskie porozumienia”

19 września 2016, 17:37 | Aktualizacja: 19.09.2016, 17:52
Źródło:Bloomberg
Główna siedziba OPEC w Wiedniu, 10.08.2010

Główna siedziba OPEC w Wiedniu, 10.08.2010źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Dieter Nagl

Kraje OPEC są bliskie porozumienia, które ma pomóc ustabilizować rynek ropy – powiedział prezydent Wenezueli Nicolas Maduro po rozmowie z partnerami z Iranu i Ekwadoru.

Reklama

Reklama

Prezydent Marudo przeprowadził „pozytywne rozmowy” z przedstawicielami krajów OPEC oraz państw niezrzeszonych w tej organizacji, którzy zebrali się na szczycie w Wenezueli. Prezydent tego południowoamerykańskiego kraju rozmawiał z prezydentem Ekwadoru Rafaelem Correa’em oraz prezydentem Iranu Hassmanem Rouhanim. Wenezuelski przywódca ma nadzieję, że porozumienie uda się wypracować do końca miesiąca.

“Jesteśmy blisko wypracowania umowy pomiędzy krajami OPEC oraz państwami spoza tej organizacji. Pozwoli to na stabilizację rynku ropy” – napisała na Twitterze wenezuelska spółka zajmująca się wydobyciem surowca Petroleos de Wenezuela, cytując prezydenta kraju. „Definitywna odpowiedź” dla stabilności rynku może przyjść jeszcze w tym miesiącu – wynika z informacji Petroleos de Wenezuela.

Przedstawiciele 14 członków krajów OPEC oraz rosyjski minister energii mają się spotkać 27 września na nieformalnym szczycie w Algierze przy okazji Międzynarodowego Forum Energii.
Jeśli wówczas uda się osiągnąć porozumienie, to państwa OPEC mają zwołać specjalne posiedzenie, w czasie którego sfinalizują podjęte decyzje.

>>> Czytaj też: Nowa ropa zaleje rynek? W ciągu kilku tygodni globalna nadwyżka surowca może się nawet potroić

Reklama

Reklama

  • Lolmaster(2016-09-20 06:36) Odpowiedz 120

    Czyli jak rozumiem jeżeli dogadają się przykładowo operatorzy komórkowi w sprawie cen na rynku to jest przestępstwo. A jak dogadają się wydobywcy ropy w sprawie cen i ilości wydobywanej ropy to jest "porozumienie". A ja wolę nazywać to patologią obecnego stanu rzeczywistości.

  • gaclan(2016-09-20 08:30) Odpowiedz 50

    Wolne żarty :). Porozumienie tylko w teorii. Iran i inne państwa i tak będą zalewać rynek ropą, a ten komunikat będzie tylko pozywka dla spekulantow na podbicie ceny ropy na rynkach. Niezla ściema.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze