statystyki

HSBC polecił kontrahentom Action spłatę wierzytelności na rachunki spółki

19 września 2016, 10:59 | Aktualizacja: 19.09.2016, 13:47
Źródło:ISBnews

Na mocy instrukcji wysłanej przez HSBC Bank Polska, kontrahenci Action objęci umową cesji zobowiązani są do spłacania wierzytelności przysługujących spółce na należące do spółki rachunki w tym banku, podała spółka.

Reklama

Reklama

"W przedmiotowej instrukcji bank wskazał, iż od dnia dostarczenia kontrahentom emitenta (cedenta) niniejszego pisma – instrukcji, kontrahenci zobowiązani są dokonywać płatności wierzytelności przysługujących emitentowi od kontrahentów wyłącznie na rachunki bankowe należące do emitenta w HSBC Bank Polska S.A." - czytamy w komunikacie.

W sierpniu br. Action informował, że HSBC Bank Polska skierował do niektórych kontrahentów pismo nakazujące spłatę wierzytelności na rachunki nienależące do spółki, na podstawie umowy cesji wierzytelności, zawartej w maju 2009 r.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze