statystyki

Reino Dywidenda Plus odstąpił od oferty publicznej

19 września 2016, 15:27 | Aktualizacja: 19.09.2016, 16:00
Źródło:ISBnews

Reino Dywidenda Plus odstąpił od oferty publicznej, podała spółka. Jako powód podano obecną sytuację na rynku finansowym oraz niepewność inwestorów związaną z wprowadzeniem do polskiego systemu prawnego regulacji instytucji typu REIT.

Reklama

Reklama"Powodem odstąpienia od oferty publicznej akcji jest obecna sytuacja na rynku finansowym oraz niepewność inwestorów związana z wprowadzeniem do polskiego systemu prawnego regulacji dot. instytucji typu REIT (ang. Real Estate Investment Trust), które w ocenie spółki stanowią przyczyny powodujące, że przeprowadzenie oferty i przydział akcji oferowanych byłyby niemożliwe" - czytamy w komunikacie.

Powyższe czynniki spowodowały brak możliwości uplasowania na satysfakcjonującym poziomie emisji akcji oferowanych oraz uzyskanie z emisji akcji serii C satysfakcjonującego poziomu środków finansowych pozwalających na realizację założonej koncepcji biznesowej spółki, podano również.

"W opinii zarządu, wprowadzenie regulacji dot. podmiotów typu REIT oraz ogłoszenie wyników finansowych za rok 2016 pozwolą na ustalenie optymalnych warunków ewentualnego ponowienia oferty publicznej akcji spółki w roku 2017" - czytamy dalej.

Reino Dywidenda Plus podaje, że jest pierwszym polskim REIT-em (ang. Real Estate Investement Trust) w formie spółki akcyjnej. Prowadzi działalność, by regularnie dzielić się z akcjonariuszami zyskiem wypracowywanym z najmu nieruchomości komercyjnych o wysokim międzynarodowym standardzie. Coroczną wypłatę nie mniej niż 90% zysku w formie dywidendy gwarantuje statut spółki.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze