W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 24,25 zł. W poniedziałek ok. godz. 16 kurs wynosił 24,8 zł.

"Akcje Cyfrowego Polsatu zanotowały blisko 16% wzrost kursu od początku roku, wyprzedzając szeroki rynek o 17%. W ten sposób dyskonto na wskaźniku EV/EBITDA do MSCI Telecoms Europe rzędu 7% zmieniło się w 18% premię, a dyskonto do MSCI Media Europe spadło z 36% do 25%. W chwili obecnej spółka jest notowana na EV/EBITDA'16 = 7,5x, tj. z ponad 9% premią do grupy porównywalnej. Premia nie jest uzasadniona biorąc pod uwagę tempo wzrostu wyników grupy porównawczej (tj. +2% na linii EBITDA w 2016 r. vs. -4% CPS), jak i poziom wypłacanej dywidendy nawet w dłuższej perspektywie (DYield'18 = 5,0% vs. 2,2% CPS)" - czytamy w raporcie.

"Podkreślamy też brak zapowiadanego cięcia kosztów, widoczny w wynikach za II kw. 2016, który jest zakładany przez konsensus na przyszłe lata. Ze strategicznego punktu widzenia: na terenach mało zurbanizowanych Cyfrowy będzie napotykać konkurencję ze strony trzech pozostałych operatorów komórkowych, którzy w szybkim tempie budują pokrycie na zdobytych w arcydrogiej aukcji pasmach z zakresu 800 MHz. Z kolei inwestycje Orange Polska, Netii i UPC w szybkie sieci szerokopasmowe, przy wparciu nowego szefa UKE, stanowią naszym zdaniem duże ryzyko w zakresie klientów z miast >20 tys. mieszkańców" – czytamy dalej.

W ocenie brokera, strategiczną opcją dla Cyfrowego Polsatu byłoby przejęcie operatora stacjonarnego, jednak spółka ma nieco związane ręce przez duże zadłużenie.

(ISBnews)