statystyki

Prezes PKP wybrany na członka komitetu CER

19 września 2016, 18:36 | Aktualizacja: 19.09.2016, 19:03
Źródło:PAP
Prezes zarządu PKP Mirosław Pawłowski został członkiem komitetu zarządzającego Wspólnotą Europejskich Kolei i Zarządców Infrastruktury (CER) - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe PKP.

Reklama

Reklama

"Podczas dzisiejszego posiedzenia 19 Zgromadzenia Ogólnego Wspólnoty Europejskich Kolei i Zarządców Infrastruktury (CER) Prezes Zarządu PKP S.A. Mirosław Pawłowski został oficjalnie wybrany na członka komitetu zarządzającego tej organizacji" - napisano w komunikacie nadesłanym przez Polskie Koleje Państwowe.

Cytowany w komunikacie Pawłowski podkreślił, że jest to dla niego duże wyróżnienie. Zwrócił uwagę, że "zarówno Grupa PKP, jak i inne koleje europejskie, stoją teraz przed szeregiem wyzwań związanych z implementacją regulacji zawartych w IV Pakiecie Kolejowym, nową perspektywą finansową czy wdrażaniem systemu ERTMS (Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym - PAP)".

"Głęboko wierzę, że nasze prace, w których strona polska od lat aktywnie uczestniczy, istotnie przyczynią się do zwiększania konkurencyjności europejskiego transportu kolejowego" – dodał.

Wspólnota Europejskich Kolei i Zarządców Infrastruktury (CER) to instytucja zrzeszająca ponad 70 przedsiębiorstw kolejowych i infrastruktury z Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii, Mołdawii oraz krajów kandydujących do UE (Macedonii, Montenegro, Serbii, Turcji), a także krajów Bałkanów Zachodnich.

Członkami organizacji ze strony polskiej są m.in. Polskie Koleje Państwowe S.A. Rolą CER jest reprezentowanie interesów swoich członków w UE, w szczególności w celu wsparcia biznesu i poprawie regulacji dla europejskich operatorów kolejowych i przedsiębiorstw infrastruktury kolejowej. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze