statystyki

Haitong Bank obniżył rekomendację KGHM do neutralnie', wycenę do 75,96 zł

20 września 2016, 09:38 | Aktualizacja: 20.09.2016, 11:05
Źródło:ISBnews

Haitong Bank obniżył rekomendację dla KGHM Polska Miedź do "neutralnie" z "kupuj" oraz zmniejszył cenę docelową akcji o 8% do 75,96 zł, wynika z raportu datowanego na 19 września.

Reklama

Reklama
"Analitycy Haitong podnieśli swoje prognozy dotyczące ceny miedzi i srebra na rok 2016, odpowiednio o 0,5 i 3%. Przesunęli również w czasie swoje oczekiwania dotyczące realizacji projektów Afton Ajax i Victoria i obecnie spodziewają się, że pierwszy zysk EBITDA z tych projektów zostanie osiągnięty w 2023 roku. W oparciu o ostatnie cięcia z II kw. 2016 roku w wydatkach kapitałowych, związane z tymi przedsięwzięciami, Haitong uważa, że scenariusz opóźnienia realizacji jest najbardziej prawdopodobny, bo obecnie KGHM zdaje się koncentrować na ulepszeniu procesu produkcji w Sierra Gorda i utrzymaniu poziomu zadłużenia pod kontrolą" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Według Haitong Bank, druga faza projektu Sierra Gorda zostanie zrealizowana około roku 2021 (podwojenie produkcji), choć obecnie najważniejszą kwestią pozostaje przezwyciężenie przeszkód geologicznych w pierwszym etapie, które negatywnie odbiły się na ostatnich wynikach kwartalnych.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze