statystyki

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny PlayWay

21 września 2016, 16:53 | Aktualizacja: 21.09.2016, 17:13
Źródło:ISBnews

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny PlayWay, sporządzony w związku z planowaną ofertą publiczną akcji oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie jej akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, podała spółka.

Reklama

Reklama"Planowana oferta będzie obejmować zarówno emisję nowych akcji spółki, jak i sprzedaż akcji istniejących. Szczegóły oferty zostaną zaprezentowane po opublikowaniu prospektu emisyjnego" - czytamy w komunikacie.

Funkcję oferującego pełni Trigon Dom Maklerski. Doradcą prawnym spółki w związku z ofertą jest Kancelaria Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy, podano również.

W połowie września PlayWay - producent i wydawca gier komputerowych - podał, że rozważa sprzedaż istniejących i emisję nowych akcji oraz wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Przeprowadzenie oferty planowane było na przełomie III i IV kwartału 2016 roku.

Spółka powstała w 2011 r. i dotychczas, razem ze spółkami zależnymi, wyprodukowała i wydała łącznie ponad 40 gier, które sprzedały się lub zostały pobrane na całym świecie w liczbie ok. 15 mln sztuk. Strategia PlayWay zakłada tworzenie zdywersyfikowanego portfela tytułów gier, w celu uniknięcia ryzyka uzależnienia od pojedynczego tytułu, budowanie oraz włączanie do grupy nowych zespołów deweloperskich, a także pracę nad nowymi grami mobilnymi oraz grami przeznaczonymi na konsole.

PlayWay S.A. to jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych i mobilnych w Polsce.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze