"Do dzisiaj Grupa wyprodukowała i wydała ponad 40 gier i dodatków DLC, które sprzedały się lub zostały pobrane na całym świecie w ok. 15 mln sztuk. Obecnie spółka pracuje nad przygotowaniem łącznie 60 nowych tytułów gier i dodatków. W 2016 r. spółka planuje ponad 30 premier. W 2017 r. Grupa planuje również wejście w nowy segment rynku gier i premiery swoich pierwszych produkcji przeznaczonych na konsole PlayStation oraz Xbox" - czytamy w komunikacie.

Dwoma największymi tytułami, w wydaniu konsolowym, zapowiedzianymi na 2017 rok są "Agony" oraz kolejna edycja "Car Mechanic Simulator".

W 2015 r. przychody Grupy PlayWay wzrosły o 75% do 13,4 mln zł, a EBITDA i zysk netto wzrosły ponad dwukrotnie do odpowiednio 7,4 mln zł i 5,9 mln zł. Do tej pory zysk wypracowywany przez spółkę był przeznaczany na kapitał zapasowy i na bieżące inwestycje.

Spółka prowadzi sprzedaż m.in. za pośrednictwem własnych kont na portalach Steam, AppStore oraz GooglePlay. Ponad 90% przychodów Grupy w 2015 roku pochodziło ze sprzedaży zrealizowanej na rynkach zagranicznych. Europa Zachodnia i Ameryka Północna odpowiadają za 80% przychodów Grupy ze sprzedaży poprzez platformę Steam. USA i Niemcy to dwa największe rynki odpowiadające łącznie za 41% przychodów Grupy ze sprzedaży poprzez platformę Steam, podano także.

PlayWay to jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych i mobilnych w Polsce. Grupa buduje swoją pozycję w wielu segmentach rynku gier przeznaczonych zarówno na urządzenia mobilne, jak i komputery PC oraz Mac, dywersyfikując w ten sposób ryzyko inwestycyjne związane z produkcją pojedynczej gry. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny spółki w związku z planowaną ofertą publiczną.

(ISBnews)