statystyki

KNF przedstawi opinię o projekcie ustawy o spreadach najpóźniej w pierwszych dniach X

22 września 2016, 13:10 | Aktualizacja: 22.09.2016, 13:42
Źródło:PAP
Komisja Nadzoru Finansowego przedstawi swoją opinię o prezydenckim projekcie ustawy dotyczącej zwrotu spreadów wraz z oszacowaniem skutków jej wejścia w życie dla sektora bankowego najpóźniej w pierwszych dniach października - poinformowała Komisja w liście do Kancelarii Sejmu.

Reklama

Reklama

W sierpniu Kancelaria Prezydenta złożyła do Sejmu projekt ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki. Kancelaria szacowała wówczas, że koszty tej operacji dla banków wyniosą 3,6-4 mld zł.

Narodowy Bank Polski szacował, że koszty wdrożenia projektu ustawy mogą być nawet ponad dwa razy wyższe niż zakładane 3,6-4 mld zł

Prezes NBP Adam Glapiński poinformował, że NBP podtrzymuje swój pozytywny stosunek odnośnie idei prezydenckiej ustawy dotyczącej kredytów walutowych i popiera ten projekt, a uwagi NBP do projektu mają charakter techniczny.

Związek Banków Polskich negatywnie oceniał ten projekt i szacował, że koszt wdrożenia ustawy w zaproponowanej wersji, w zależności od wysokości stosowanych spreadów, wyniesie 7,7-14 mld zł.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze