"Procedura ta będzie odbywała się w kilku etapach, a rozpocznie ją proces przyznawania homologacji National GT3 przez ÖAMTC w Austrii. Po jej uzyskaniu będą możliwe starty Arrinera Hussarya GT w następujących seriach wyścigowych: 24series, Dutch Supercar Challenge, GT Open, DMV GTC, British GT Championship, potencjalnie VLN w Niemczech, a także w seriach wyścigowych pozwalających na starty samochodów GT3 w Azji oraz w USA" - czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki podjął decyzję o wszczęciu procedury homologacyjnej z uwagi na fakt, iż poprzez otrzymanie stosownych certyfikacji główny produkt spółki - samochód Arrinera Hussarya GT - będzie mógł brać udział w zawodach motoryzacyjnych podczas największych imprez tego typu na świecie. To zwiększy rynek nabywców na supersamochód wyścigowy Arrinera Hussarya GT oraz spopularyzuje markę i produkt spółki, wyjaśniono.

Arrinera S.A. tworzy grupę kapitałową związaną z sektorem motoryzacyjnym. Jej głównym celem jest budowa silnej i globalnej marki Arrinera na rynku motoryzacyjnym w segmencie supersamochodów. Spółka jest notowana na NewConnect.