statystyki

Supersamochód na podbój rynku. Arrinera rozpoczęła starania o homologację

22 września 2016, 15:46 | Aktualizacja: 22.09.2016, 16:28
Źródło:ISBnews
Arrinera Hussarya - fot. Arrinera S.A.

Arrinera Hussarya - fot. Arrinera S.A.źródło: Materiały Prasowe

Arrinera podjęła uchwałę o rozpoczęciu procesu homologacji wersji wyścigowej samochodu Arrinera Hussarya GT. Homologacja ma zwiększyć rynek nabywców na supersamochód oraz spopularyzować markę i produkt, podała spółka.

Reklama

Reklama

"Procedura ta będzie odbywała się w kilku etapach, a rozpocznie ją proces przyznawania homologacji National GT3 przez ÖAMTC w Austrii. Po jej uzyskaniu będą możliwe starty Arrinera Hussarya GT w następujących seriach wyścigowych: 24series, Dutch Supercar Challenge, GT Open, DMV GTC, British GT Championship, potencjalnie VLN w Niemczech, a także w seriach wyścigowych pozwalających na starty samochodów GT3 w Azji oraz w USA" - czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki podjął decyzję o wszczęciu procedury homologacyjnej z uwagi na fakt, iż poprzez otrzymanie stosownych certyfikacji główny produkt spółki - samochód Arrinera Hussarya GT - będzie mógł brać udział w zawodach motoryzacyjnych podczas największych imprez tego typu na świecie. To zwiększy rynek nabywców na supersamochód wyścigowy Arrinera Hussarya GT oraz spopularyzuje markę i produkt spółki, wyjaśniono.

Arrinera S.A. tworzy grupę kapitałową związaną z sektorem motoryzacyjnym. Jej głównym celem jest budowa silnej i globalnej marki Arrinera na rynku motoryzacyjnym w segmencie supersamochodów. Spółka jest notowana na NewConnect.

Reklama

Reklama

  • hmm(2016-09-22 16:31) Odpowiedz 63

    No najwyzsza pora. Jeszcze troche czasu uplynie, Arrinera sie opatrzy i ludzie straca nia zainsteresowanie.

  • ed70(2016-09-22 16:38) Odpowiedz 63

    wygląda naprawdę nieźle.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze