Trakcja PRKiI może zwolnić do 300 osób w związku z opóźnieniem przetargówWarszawa, 22.09.2016 (ISBnews) - Trakcja PRKiI, wobec istotnego opóźnienia perspektywy finansowej 2014-2020 w ogłaszanych przetargach na rynku infrastrukturalnym (głównie kolejowym), podjęła decyzję o optymalizacji struktury organizacyjnej spółki, która w efekcie prowadzi do zwolnień grupowych. Obejmą one grupę do 300 osób, podała spółka.

"Zarząd spółki w dniu dzisiejszym ogłosił Regulamin zwolnień grupowych oraz przekazał stosowne informacje organizacjom związkowym działającym w spółce. Odpowiednia informacja w tej sprawie została również przekazana do właściwego Powiatowego Urzędu Pracy. Rozwiązanie umów o pracę dotyczyć będzie grupy pracowników obejmującej łącznie do 300 osób, w okresie od dnia 23 września 2016 r. do 30 czerwca 2017 r." - czytamy w komunikacie.

Zarząd jest przekonany, że przeprowadzenie redukcji zatrudnienia spowoduje znaczący spadek kosztów stałych w kolejnych latach, rozpoczynając od roku 2017. Konkretna kwota oszczędności będzie możliwa do oszacowania dopiero po zakończeniu procesu optymalizacji, podano również.

Zarząd będzie monitorował sytuację na rynku budowlanym i aktywnie reagował na ewentualne zmiany, podkreślono także.

Trakcja PRKiI jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce. W 2015 r. Grupa Trakcja miała 1,33 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)