Wcześniej w tym tygodniu Orlen podał, że zarząd spółki wyraził zgodę na zawarcie z PGNiG tego kontraktu, pod warunkiem, że rada nadzorcza PGNiG zaakceptuje jego warunki oraz rozwiązana zostanie, za porozumieniem stron, umowa pomiędzy Anwil i PGNiG na sprzedaż gazu ziemnego, obowiązująca od 14 stycznia 1999 roku na czas nieokreślony.

"Nowa umowa gazowa z PGNiG S.A. to ważny element budowania przewagi konkurencyjnej Grupy Orlen, gdyż gwarantuje to, co dla nas kluczowe: bezpieczeństwo dostaw oraz atrakcyjną cenę. Dodatkowo nowa umowa zastępuje stare kontrakty gazowe i jest lepiej dopasowana do naszych potrzeb jako odbiorcy paliwa gazowego" - powiedział prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński, cytowany w komunikacie.

Rozwiązana została umowa zawarta 2 czerwca 1997 r. na dostawy gazu ziemnego przez PGNiG S.A. do Zakładu Produkcyjnego w Płocku, która miała obowiązywać do 30 września 2017 roku oraz umowa na sprzedaż gazu ziemnego przez PGNiG S.A. do ANWIL, obowiązująca od 14 stycznia 1999 roku na czas nieokreślony, podano także.

"Kolejna umowa z tak dużym partnerem zawarta w tym roku, to efekt konsekwentnie realizowanej polityki wysokiej jakości sprzedaży. Oferujemy bezpieczne i zdywersyfikowane dostawy gazu, mamy rzetelną, rynkową i konkurencyjną ofertę cenową" - skomentował wiceprezes PGNiG ds. handlowych Maciej Woźniak, cytowany w odrębnym komunikacie spółki.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)