"Mariusz Popek złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa ze skutkiem na dzień 30 września 2016 roku. Mariusz Popek nie wskazał powodów swojej rezygnacji. Dodatkowo w tym samym dniu rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa ze skutkiem na dzień 30 września 2016 roku złożył Bartłomiej Bień. Pan Bartłomiej Bień również nie wskazał powodów swojej rezygnacji" - czytamy w komunikacie.

W związku z delegowaniem Przemysława Danowskiego do pełnienia funkcji prezesa, rada nadzorcza odwołała go z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej oraz powierzyła tę funkcję Jackowi Giedrojć, podano także.

"Zgodnie z decyzją rady nadzorczej, mandat pana Bogusława Szladewskiego jako członka zarządu wygasa równocześnie z wygaśnięciem mandatu pozostałego członka zarządu" - czytamy w komunikacie.

Przemysław Danowski ma pełnić funkcje prezesa nie dłużej niż na okres trzech miesięcy, tj. do 31 grudnia 2016 r., podano również.

Przemysław Danowski jest również członkiem zarządu Warsaw Equity Group, wynika z zamieszczonego w raporcie życiorysu.

Bogusław Szladewski w ostatnich trzech latach był wiceprezesem zarządy w firmie Uzdrowiska Klodzkie z grupy PGU.

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów miały w 2015 r. 242 mln zł skonsolidowanych przychodów. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)