"Gwarantujemy wszystkim dotychczasowym klientom Liberty Ubezpieczenia, że warunki ich umów nie zmieniają się. Mogą się też z nami kontaktować jak dotychczas. Dokładamy wszelkich starań, aby zmiana przebiegała płynnie dla naszych klientów, pośredników i innych partnerów biznesowych. Zależy nam jednocześnie, aby wszyscy klienci, pośrednicy i nasi partnerzy biznesowi czuli się dobrze poinformowani i rozumieli, co oznacza dla nich integracja Liberty Ubezpieczenia z AXA Ubezpieczenia. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazywać im informacje wykorzystując różnorodne kanały komunikacji" - powiedział wiceprezes Henry de Courtois, cytowany w komunikacie.

AXA w 2015 roku przejęła BRE Ubezpieczenia TUiR (od 1 grudnia 2015 nazywa się AXA Ubezpieczenia TUiR) i podjęła decyzję o połączeniu AXA Direct, AXA Ubezpieczenia TUiR i AXA TUiR w jedną spółkę majątkową do końca 2017 roku. Dzięki kolejnej akwizycji AXA poszerzyła kanały sprzedaży i ofertę ubezpieczeń. To zapewni towarzystwu potencjał wzrostu skali działalności w Polsce, podano również.

"Stajemy się uniwersalnym ubezpieczycielem z pełną ofertą ubezpieczeń majątkowych. Klienci mogą je kupić u agentów, brokerów, przez Internet i w call centre, ale również w bankach, w tym w mBanku, z którym AXA tworzy strategiczne partnerstwo. Te kanały bardzo dobrze się uzupełniają. Dzięki temu możemy klientom zaoferować ubezpieczenia, których potrzebują i serwis, z którego będą zadowoleni. W szczególności chcemy, aby AXA była znana z szybkiej i uczciwej likwidacji szkód. Na końcu ważne jest też, abyśmy realizowali nasz główny cel działalności, jakim jest zyskowność" - dodał Henry de Courtois.

W wyniku przejęcia Liberty Ubezpieczenia AXA zwiększa udział w rynku ubezpieczeń majątkowych z 3% do 4,8% i jest obecnie 6. towarzystwem majątkowym w Polsce z łącznym przypisem składki brutto o wartości ponad 1 mld zł. AXA jest również 9. towarzystwem w segmencie ubezpieczeń na życie z udziałem 4,3% po II kwartale 2016, podano również.

Reklama

Grupa AXA prowadzi w Polsce działalność w zakresie ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń osobowych i majątkowych, reasekuracji, funduszy emerytalnych i inwestycyjnych oraz świadczenia pomocy assistance.

>>> Czytaj też: Towarzystwa uciekają spod topora. Popyt na polisy z UFK leci w dół