Rząd chce we wtorek poznać bilans korzyści i kosztów umowy CETA dla PolskiWarszawa, 03.10.2016 (ISBnews) - Rada Ministrów zapozna się z informacją na temat spodziewanego bilansu korzyści i kosztów Gospodarczo-Handlowej Umowy Unia Europejska - Kanada (CETA) dla Polski oraz skutków politycznych jej niepodpisania przez Polskę na posiedzeniu we wtorek, 4 października, wynika z porządku obrad tego spotkania.

Wraz z tą informacją, omawiany będzie także projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2017, projekt ustawy o wyposażeniu morskim z autopoprawką, a także projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego, podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

W drugiej połowie września br. wiceminister rozwoju Radosław Domagalski informował, że Polska będzie opowiadać się za przyjęciem CETA, choć ostateczne wdrożenie tej umowy będzie zależało od ratyfikacji umowy przez narodowe parlamenty unii. Według niego, jest konsensus wśród wszystkich ministerstw, aby przyjąć CETA z zastrzeżeniem, aby się domagać wpływu na orzecznictwo sądów inwestycyjnych. Zdaniem Domagalskiego pierwsze skutki dla naszej gospodarki będziemy widzieli już w okresie tymczasowym funkcjonowania tego porozumienia i ten wpływ powinien być pozytywny dzięki m.in. likwidacji barier handlowych.

(ISBnews)