"Jednocześnie spółka informuje, że powyższa decyzja rady nadzorczej spółki spowodowana była rezygnacją pana Marcina Dukaczewskiego, członka rady nadzorczej delegowanego do czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu spółki w okresie od dnia 30 sierpnia 2016 r. do dnia 30 listopada 2016 r." - czytamy w komunikacie.

Jubo Liu jest m.in. założycielem spółki Cogenes Biotechnology Incorporation (specjalizującej się w działalności badawczo-rozwojowej, działalności w zakresie wytwarzania i wprowadzania do obrotu produktów do diagnostyki in vitro) i od sierpnia 2011 r. jej prezesem, jak również założycielem spółek NovoTek Pharmaceuticals Limited (Hongkong) i Beijing NovoTek Medicinal Technology Development Co. Ltd (Pekin) (międzynarodowej platformy służącej wprowadzaniu do obrotu produktów ochrony zdrowia w Chinach i za granicą).

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)