"Wyniki badania pokrywają się z przewidywaniami paysafecard. Płatności bezgotówkowe, choć bez wątpienia przyczyniły się do znacznego rozwoju handlu, nie są w stanie całkowicie zastąpić gotówki. Główną przyczyną jest bezpieczeństwo - dopóki poziom zabezpieczeń nie będzie gwarantował 100% ochrony przed utratą środków bądź nieautoryzowanym wyciekiem danych o kontrahentach, paysafecard nie widzi możliwości zlikwidowania tradycyjnej formy rozliczeń gotówkowych. Niestety w sieci - która obecnie staje się główną płaszczyzną dla handlu - nie ma możliwości płatności fizycznymi pieniędzmi, dlatego paysafecard stworzył rozwiązanie zapewniające wszystkie zalety gotówki w cyfrowym środowisku. Oferowane przez firmę PIN-y, pozwalają szybko, pewnie i bezpiecznie zapłacić za produkty w sieci - bez narażania się na atak ze strony hakerów" - powiedział dyrektor generalny Udo Müller, cytowany w komunikacie.

Jedynie w Grecji i we Włoszech procent zwolenników jest większy od przeciwników, ale różnica jest nieznaczna - poniżej 4%, podano również.

Badanie przeprowadzono w 8 krajach europejskich w dniach 15-23 marca 2016 w formie elektronicznej ankiety na grupie 4000 osób w wieku 18-69 lat. Udział w nich wzięło łącznie 4000 użytkowników paysafecard z 8 krajów europejskich w wieku 16-69 lat.

paysafecard to internetowe rozwiązanie płatnicze typu prepaid, z którego może korzystać każdy, bez posiadania karty kredytowej oraz konta bankowego. Do realizacji płatności wymagany jest jedynie 16-znakowy PIN paysafecard.

>>> Czytaj też: Polacy będą posiadać 50 mln kart płatniczych do 2020 roku