"Rekordowy sprzedażowo III kwartał, mimo że był to okres wakacyjno-urlopowy, potwierdza, że przekroczenie celu sprzedażowego 800 mieszkań o minimum 100 lokali jest niemalże pewne. Sprzyja nam nadal bardzo dobra sytuacja makroekonomiczna oraz konsekwentnie realizowana strategia rozwoju najbogatszej oferty mieszkaniowej we Wrocławiu, wśród której największym zainteresowaniem cieszy się unikatowy model osiedli społecznych, będących naszą wizytówką" - powiedział Jarodzki, cytowany w komunikacie.

Tradycyjnie na pierwszym miejscu pod względem liczby sprzedanych lokali znalazło się osiedle społeczne Olimpia Port z wynikiem 75 szt. Chętnie wybierane jest również drugie flagowe osiedle społeczne Archicomuna - 31 sztuk. W inwestycji Siena sprzedano kolejne 22 lokale.

W minionym kwartale do oferty spółki trafiło łącznie 176 nowych lokali w inwestycjach Olimpia Port oraz Słoneczne Stabłowice, a oferta na koniec września wyniosła ok. 1 240 sztuk, podano również w komunikacie.

Grupa Archicom realizuje zarówno duże osiedla, jak również bardziej kameralne budynki, obiekty postindustrialne czy inwestycje z sektora premium. Spółka w 2015 r. sprzedała 611 mieszkań, tj. o 17,5% więcej niż rok wcześniej. Jest notowana na GPW od marca 2016 r.

(ISBnews)