Laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w latach 1901-2015:

2015 - Tomas Lindahl (Szwecja), Paul Modrich (USA) i Aziz Sancar (obywatel Turcji i USA)

2014 - Eric Betzig i William E. Moerner (obaj z USA) oraz Stefan W. Hell (Niemcy)

2013 - Martin Karplus (Austria/USA), Michael Levitt (Izrael/W.Brytania/USA) i Arieh Warshel (Izrael/USA)

2012 - Robert J. Lefkowitz i Brian K. Kobilka (obaj z USA)

2011 - Daniel Shechtman (Izrael)

2010 - Amerykanin Richard Heck oraz Ei-ichi Negishi i Akira Suzuki (obaj z Japonii)

2009 - Venkatraman Ramakrishnan - Amerykanin pracujący w Wielkiej Brytanii, Thomas A. Steitz z USA oraz Ada E. Yonath z Izraela

2008 - Osamu Shimomura, Martin Chalfie i Roger Y. Tsien (wszyscy USA)

2007 - Gerhard Ertl (Niemcy)

2006 - Roger D. Kornberg (USA)

2005 - Yves Chauvin (Francja), Robert H.Grubbs (USA) i Richard R. Schrock (USA)

2004 - Aaron Ciechanover (Izrael), Avram Hershko (Izrael), Irwin Rose (USA)

2003 - Peter Agre (USA), Roderick MacKinnon (USA)

2002 - John B. Fenn (USA), Koichi Tanaka (Japonia), Kurt Wuethrich (Szwajcaria)

2001 - William S. Knowles (USA), Ryoji Noyori (Japonia), K. Barry Sharpless (USA)

2000 - Alan J. Heeger (USA), Alan G. MacDiarmid (USA), Hideki Shirakawa (USA)

1999 - Ahmed H. Zewail (Egipt)

1998 - Walter Kohn (USA), John A. Pople (W.Brytania)

1997 - Paul D. Boyer (USA), John E. Walker (W.Brytania), Jens C. Skou (Dania)

1996 - Robert F. Curl Jr. (USA), Richard E. Smalley (W.Brytania), Harold W. Kroto (USA)

1995 - Paul J. Crutzen (Holandia), Mario J. Molina (USA), F. Sherwood Rowland (USA)

1994 - George A. Olah (USA)

1993 - Kary B. Mullis (USA), Michael Smith (Kanada)

1992 - Rudolph A. Marcus (USA)

1991 - Richard R. Ernst (Szwajcaria)

1990 - Elias James Corey (USA)

1989 - Sidney Altman (Kanada), Thomas R. Cech (USA)

1988 - Johann Deisenhofer (RFN), Robert Huber (RFN), Hartmut Michel (RFN)

1987 - Donald J. Cram (USA), Jean-Marie Lehn (Francja),Charles J. Pedersen (USA)

1986 - Dudley R. Herschbach (USA), Yuan T. Lee (USA), John C. Polanyi (Kanada)

1985 - Herbert A. Hauptman (USA), Jerome Karle (USA)

1984 - Robert Bruce Merrifield (USA)

1983 - Henry Taube (USA)

1982 - Sir Aaron Klug (W.Brytania)

1981 - Kenichi Fukui (Japonia),Roald Hoffmann (USA)

1980 - Paul Berg (USA), Walter Gilbert (USA), Frederick Sanger (W.Brytania)

1979 - Herbert C. Brown (USA), Georg Wittig (RFN)

1978 - Peter D. Mitchell (W.Brytania)

1977 - Ilya Prigogine (Belgia)

1976 - William Lipscomb (USA)

1975 - Sir John Warcup Cornforth (W.Brytania), Vladimir Prelog (Szwajcaria),

1974 - Paul J. Flory (USA)

1973 - Ernst Otto Fischer (RFN), Geoffrey Wilkinson (W.Brytania)

1972 - Christian B. Anfinsen (USA), Stanford Moore (USA), William Stein (USA)

1971 - Gerhard Herzberg (Kanada)

1970 - Luis F. Leloir (Argentyna)

1969 - Derek H. R. Barton (W.Brytania),Odd Hassel (Norwegia)

1968 - Lars Onsager (USA)

1967 - Manfred Eigen (RFN),Ronald G. Wreyford Norrish (W.Brytania), George Porter (W. Brytania)

1966 - Robert S. Mulliken (USA)

1965 - Robert Burns Woodward (USA)

1964 - Dorothy Crowfoot-Hodgkin (W.Brytania)

1963 - Karl Ziegler (Niemcy), Giulio Natta (Włochy)

1962 - Max F. Perutz (W.Brytania), John C. Kendrew (W.Brytania)

1961 - Melvin Calvin (USA)

1960 - Willard Frank Libby (USA)

1959 - Jaroslav Heyrovsky (Czechosłowacja)

1958 - Frederick Sanger (W.Brytania)

1957 - Lord Alexander R. Todd (W.Brytania)

1956 - Sir Cyril Norman Hinshelwood (W.Brytania), Nikołaj Semenow (ZSRS)

1955 - Vincent Du Vigneaud (USA)

1954 - Linus Carl Pauling (USA)

1953 - Hermann Staudinger (Niemcy)

1952 - Archer J.P. Martin, Richard L. Millington Synge (W.Brytania)

1951 - Edwin M. Mcmillan, Glenn T. Seaborg (USA)

1950 - Otto P.H. Diels, Kurt Alder (Niemcy)

1949 - William Francis Giauque (USA)

1948 - Arne Wilhelm Kaurin Tiselius (Szwecja)

1947 - Sir Robert Robinson (W.Brytania)

1946 - James B. Sumner (USA), John H. Northrop (USA), Wendell M. Stanley (USA)

1945 - Artturi Ilmari Virtanen (Finlandia)

1944 - Otto Hahn (Niemcy)

1943 - George De Hevesy (Węgry)

1940-42 - nagrody nie przyznano

1939 - A.F.J. Butenandt (Niemcy), L. Ruzicka (Szwajcaria)

1938 - Richard Kuhn (Niemcy)

1937 - Walter Norman Haworth (W.Brytania),Paul Karrer (Szwajcaria)

1936 - Petrus J.W. Debye (Holandia)

1935 - Frederic Joliot, Irene Joliot-Curie (Francja)

1934 - Harold Clayton Urey (USA)

1933 - nagrody nie przyznano

1932 - Irving Langmuir (USA)

1931 - Carl Bosch (Niemcy), Friedrich Bergius (Niemcy)

1930 - Hans Fischer (Niemcy)

1929 - Arthur Harden (W.Brytania), Hans K.A.S. Von Euler-Chelpin (Szwecja)

1928 - Adolf Otto Reinhold Windaus (Niemcy)

1927 - Heinrich Otto Wieland (Niemcy)

1926 - Theodor Svedberg (Szwecja)

1925 - Richard Adolf Zsigmondy (Niemcy)

1924 - nagrody nie przyznano

1923 - Fritz Pregl (Austria)

1922 - Francis William Aston (W.Brytania)

1921 - Frederick Soddy (W.Brytania)

1920 - Walther Hermann Nernst (Niemcy)

1919 - nagrody nie przyznano

1918 - Fritz Haber (Niemcy)

1916-17 - nagrody nie przyznano

1915 - Richard Martin Willstaetter (Niemcy)

1914 - Theodore William Richards (USA)

1913 - Alfred Werner (Szwajcaria)

1912 - Victor Grignard i Paul Sabatier (Francja)

1911 - Maria Skłodowska-Curie (Polska)

1910 - Otto Wallach (Niemcy)

1909 - Wilhelm Ostwald (Niemcy)

1908 - Ernest Rutherford (W.Brytania)

1907 - Eduard Buchner (Niemcy)

1906 - Henri Moissan (Francja)

1905 - Johann F.W.A. Von Baeyer (Niemcy)

1904 - sir William Ramsay (W.Brytania)

1903 - Svante August Arrhenius (Szwecja)

1902 - Hermann Emil Fischer (Niemcy)

1901 - Jacobus Henricus Van't Hoff (Holandia). (PAP)