Prairie nie planuje przejęcia kolejnego projektu kopalniWarszawa, 11.10.2016 (ISBnews) - Prairie Mining Limited nie planuje przejęcia kolejnego projektu kopalni, poinformował Artur Kluczny, wiceprezes PD Co. - polskiej spółki Prairie.

"Nie, nie zamierzamy przejmować innego projektu" - powiedział Kluczny podczas konferencji prasowej, zapytany o możliwość zakupu przez Prairie projektu kopalni Kopeksu.

Kopex informował w maju, że w ramach restrukturyzacji planuje sprzedać część aktywów, w tym projekt kopalni w Przeciszowie.

Prairie Mining Limited podało dziś, że przejęło należący wcześniej do New World Resources (NWR) projekt węglowy Dębieńsko na Górnym Śląsku za maksymalnie 2 mln euro.

Prairie Mining Limited jest spółką eksploracyjno-wydobywczą realizującą projekt w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Spółka zakończyła program rozpoznawczy, a dokumentacja geologiczna sporządzona przez spółkę została zatwierdzona przez ministra środowiska. Tym samym Prairie uzyskała pierwszeństwo w ubieganiu się o koncesję wydobywczą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW we wrześniu 2015 r.

(ISBnews)