"Pipeline przygotowywanych gier na 2017 będzie niemal równie intensywny w segmencie premium w rodzaju HOPA, co w tym roku (17 wydawanych zewnętrznych tytułów). Wraz z planowanymi tytułami w segmencie free-to-play łączna liczba tytułów w naszym portfolio może przekroczyć 60 w 2017" - powiedział ISBnews Grudziński.

Według jego słów, z kolei w 2018 r. pojawią się nowe własne tytuły w segmencie premium i już niekoniecznie w rodzaju HOPA, obok kolejnych gier free-to-play.

"Na pewno nie będziemy zwiększać częstotliwości produkcji wobec obecnego tempa. Chcemy zdecydowanie uniknąć 'fabrycznego' trybu produkcji" - wskazał prezes Artifex Mundi.

"Liczymy na intensywny wzrost w przyszłym roku dzięki wejściu w segment free-to-play. Nasz segment premium jest stabilny, a free-to-play ma potencjał znaczącego przewyższenia skali naszego premium" - ocenił Grudziński.

Jak wskazał, na inwestycje w wejście w nowy segment Artifex Mundi zainwestował dotychczas kilkanaście milionów złotych.

Spółka jest wydawcą oraz producentem gier przygodowych. W portfolio Artifex Mundi znajdują się obecnie 44 gry, z których sześć w latach 2011-2015 zarobiła ponad 3 mln zł każda. Artifex Mundi kończy prace nad czterema grami free-to-play, z których przychody powinny być widoczne w wynikach już w 2017 r.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)