Intel: Połowa dużych firm w Polsce chce zwiększyć wydatki na cyberbezpieczeństwoWarszawa, 13.10.2016 (ISBnews) - Połowa dużych firm w Polsce chce zwiększyć nakłady na na cyberbezpieczeństwo w ciągu najbliższych dwóch lat, wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie Intela w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech.

"Managerowie IT planują zwiększenie wydatków na bezpieczeństwo zarządzanych przez siebie sieci pomimo, że uznają je za dobrze chronione. Jest to konieczne, by nie dać się wyprzedzić cyberprzestępcom, stosującym coraz bardziej zaawansowane metody ataków. Naruszenie bezpieczeństwa sieci firmowej może przynieść ogromne straty finansowe oraz wizerunkowe, dlatego kolejne inwestycje w tym obszarze zawsze będą uzasadnione" - powiedział dyrektor Intela w regionie CEE Krzysztof Jonak, cytowany w komunikacie.

Plany zwiększenia wydatków na bezpieczeństwo IT deklaruje 60% przedstawicieli dużych przedsiębiorstw z Czech, 53% przedsiębiorców węgierskich 52% przedsiębiorców z Rumunii i 50% - z Polski.

Badanie zostało przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie Intel wśród firm z zatrudnieniem powyżej 150 zatrudnionych w Polsce, Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech. W ankiecie wzięło udział 250 decydentów IT z przedsiębiorstw z różnych branż, w tym 80 z Polski, 50 z Rumunii, 70 z Węgier i 50 z Czech.

(ISBnews)