KNF upoważniła nowego przewodniczącego do działań w zakresie jej właściwościWarszawa, 17.10.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) udzieliła swojemu nowemu przewodniczącemu Markowi Chrzanowskiemu upoważnienia do podejmowania działań w zakresie właściwości KNF oraz do udzielania dalszych pełnomocnictw, podała Komisja.

"Uchwała KNF jest zgodna z dotychczasową praktyką, stanowi realizację uprawnienia Komisji wynikającego z art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym. Upoważnienie obejmuje podejmowanie działań w zakresie właściwości KNF, w tym do wydawania postanowień i decyzji administracyjnych, z wyłączeniem rozstrzygnięć co do istoty sprawy w sprawach, o których mowa w art. 12 ust. 2 i 2a ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz rozstrzygnięć co do istoty sprawy w postępowaniach wszczynanych na wniosek wniesiony na podstawie art. 127 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego w związku z art. 11 ust. 6 ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym" - czytamy w komunikacie.

W związku z objęciem funkcji przewodniczącego KNF przez Marka Chrzanowskiego konieczne było udzielenie przez Komisję stosownego imiennego upoważnienia. Zakres upoważnienia wynikający z uchwały jest analogiczny do zakresu upoważnienia, jakim dysponował poprzedni przewodniczący KNF Andrzej Jakubiak, wskazano.

Premier Beata Szydło powołała Marka Chrzanowskiego na stanowisko przewodniczącego KNF z dniem 13 października br.

(ISBnews)