"Za prace budowlane przy tej realizacji odpowiedzialny będzie Hochtief. Harmonogram projektu zakłada otwarcie VIVO! Krosno w IV kwartale 2017 roku" – czytamy w komunikacie.

VIVO! Krosno powstanie przy ulicy Bieszczadzkiej, na działce o łącznej powierzchni sześciu hektarów, powierzchnia najmu wyniesie ponad 21 000 m2, a w jego skład wejdzie łącznie ok. 60 lokali usługowo-handlowych.

"Inwestycja w Krośnie będzie nie tylko trzecim obiektem handlowym pod marką VIVO! w Polsce, ale także łącznie jedenastym tego typu projektem na wszystkich rynkach kluczowych Immofinanz" - podano także.

Wśród najemców są m.in. H&M (1 850 m2), Media Markt (1 200 m2) oraz kino Helios z łącznie ponad 700 fotelami (1 100 m2).

"VIVO! to marka centrów handlowych. Koncepcja ta została opracowana z myślą o miastach z zasięgiem całkowitym umożliwiającym dotarcie do co najmniej 200.000 osób. Cechy charakterystyczne obiektów VIVO! to atrakcyjnie dobrany mix najemców w tym silne marki 'anchor-owe', jak również koncentracja na ofercie dedykowanej dla całej rodziny. Centra handlowe VIVO! to zwykle obiekty jednokondygnacyjne" - czytamy w komunikacie.

"Krośnieńska inwestycja jest drugą, po VIVO! Stalowa Wola, realizowaną przez Immofinanz wspólnie z partnerem tj. firmą Acteeum Group (udziały firm w projekcie kształtują się na poziomie: 85% Immofinanz i 15% Acteeum)" - podano także.

Grupa inwestycyjno-deweloperska Immofinanz AG jest spółką notowaną na głównym rynku warszawskiej giełdy od maja 2013 r. oraz na giełdzie w Wiedniu od 1996 roku.

(ISBnews)