"Pojawiły się sygnały, że jest spółka w Europie do sprzedania. Więc musieliśmy się lekko wstrzymać [z inwestycjami] i rozmawiać na temat ewentualnej akwizycji. Zastanawialiśmy się nad tym, to jest - można powiedzieć - jakiś proces, przyglądamy się. Decyzje pewnie w krótkim czasie nastąpią. Bo jeżeli nie będzie akwizycji, mamy swój plan na organiczny rozwój, zakup prasy do twardych stopów i ułożenie tego biznesu w sposób bardziej nowoczesny, niż to mamy obecnie" - powiedział Mańko podczas konferencji prasowej.

Grupa Kęty chce mieć pewność, że warto przeznaczyć środki na inwestycję, podkreślił prezes.

"Ta sprawa jest w trakcie. To byłby zakup, który pokaże, czy lepiej kupić spółkę i w ten sposób załatwić temat twardych stopów, czy inwestujemy. To wahanie między akwizycją, a rozwojem organicznym" - podsumował Mańko.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2015 r. miała 2 027,15 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)