"W biznesie poszyciowym mamy komfortową sytuację i zapewniony wzrost organiczny. Przekroczyliśmy już m.in. zakładany wcześniej poziom obrotów we współpracy z Recaro i spodziewamy się, że w latach 2017-2018 ten kontrahent jeszcze zwiększy zakres współpracy wobec obecnych 5-6 mln euro. Wzrost roczny zamówień z Recaro powinien być dwucyfrowy, rozszerzymy współprace o nowe modele" - powiedział Gerstner w rozmowie z ISBnews.

"Wchodzimy też w produkcję dla Opla zgodnie z planem i harmonogramem, jesteśmy optymistycznie nastawieni co do tej współpracy. Tu też liczymy na zwiększenie liczby zamówień" - dodał.

"Polska pozostanie naszym centrum kompetencji i rozwoju, natomiast w prostszej produkcji nadal będziemy stawiać na Ukrainę i myślimy o kolejnym kierunku, bałkańskim, konkretnie Macedonii. Znaleźliśmy region z kompetencjami, tradycjami produkcyjnymi w przemyśle lekkim i ludźmi gotowymi do pracy" - powiedział także prezes.

Dokładnie rok temu Groclin podpisał list intencyjny z Recaro Automotive o nominacji na produkcję seryjną poszyć foteli samochodowych do samochodu Ford Focus ST, przez co najmniej 5 lat. Roczna wartość tego projektu szacowana była na poziomie ok. 4,5 mln euro.

W kwietniu natomiast spółka podała, że podpisała list intencyjny z koncernem General Motors (GM) ws. produkcji seryjnej poszyć foteli samochodowych do wybranych modeli Opla Insignia w ekskluzywnej wersji skórzanej. Wartość sprzedaży szacowana była na ok. 50 mln zł w latach 2017-2024.

Na początku lipca br. Groclin zamknął transakcję polegającą na finalnym przeniesieniu przez spółkę oraz jego spółkę zależną Groclin Wiring na rzecz PKC Holding Group znaczących aktywów związanych z jednostką biznesową Wiring & Controls. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclinu zostanie biznes poszyciowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 r.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)