Orange Polska chce szybciej sprzedać nieruchomości warte 1 mld złWarszawa, 25.10.2016 (ISBnews) - Orange Polska chce przyspieszyć proces sprzedaży nieruchomości, których wartość szacuje obecnie na około 1 mld zł, poinformował członek zarządu ds. finansowych Maciej Nowohoński.

"Chcielibyśmy spróbować sprzedawać nieruchomości szybciej niż dzisiaj. Nie możemy jednak powiedzieć jeszcze o szczegółach" - powiedział Nowohoński podczas spotkania z dziennikarzami.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące jakiej wartości tych nieruchomości zapisanych w bilansie, odpowiedział: "Powyżej 1 mld zł mamy w bilansie".

Operator rozważa również sprzedaż należności. Według Nowohońskiego, są to należności z rat za telefony i w bilansie szacowana kwota to ponad 800 mln zł. "Rozważamy sprzedaż tych należności i odzyskanie ich wcześniej. Jest to przedmiotem negocjacji" - dodał.

Nowohoński zapowiedział także, że w lutym grupa przedstawi szacunki na 2017 r. m.in. dotyczące EBITDA. "W lutym 2017 roku pokażemy nasz plan na przyszły rok. Ewolucje rynku, naszej EBITDA, i wielkość inwestycji, którą zaplanujemy na przyszły roku, czy jednorazowe zdarzenia, które mogą wpływać na wyniki. Na razie pracujemy nad tym" powiedział członek zarządu.

Nowohoński przyznał, że nie widać na razie bezpośrednio efektu programu 500+ na rynek telekomunikacji. "Jeżeli ten pozytywny efekt z 500+ będzie widoczny, to dobrym okresem będą zapewne święta" - powiedział.

Komentując wyniki finansowe za III kw. br., członek zarządu operatora zwrócił uwagę, że są one zbliżone do oczekiwać rynkowych. "Jeżeli chodzi o EBITDA, to jesteśmy zadowolenia z tego, co udało nam się wypracować. Zadowoleni jesteśmy też z rentowności" - dodał.

Skorygowana EBITDA za III kw. 2016 roku wyniosła 831 mln zł i w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku była niższa o 94 mln zł. Skorygowana marża EBITDA zmniejszyła się o 2,1 pkt proc. w skali roku, do poziomu 29,1%.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

(ISBnews)