"Akwizycja w Finlandii pozwoli nam na rozszerzenie zasięgu geograficznego w Europie. Wdrożymy też najnowocześniejsze technologie, które pozyskujemy w ramach współpracy z Toyotsu Recycle Corporation i JX Nippon z Japonii. Dzięki temu będziemy mogli dostarczać jeszcze więcej surowca do odbiorców na 35 rynkach na świecie, na których działamy. Od kilku lat budujemy pozycję Elemental Holding jako kluczowego dostawcy. Kolejna akwizycja, którą planujemy w Wielkiej Brytanii, pozwoli na wzmocnienie przewag konkurencyjnych" - powiedział prezes Paweł Jarski, cytowany w komunikacie.

Kat-Metal działająca na rynku od 2011 roku jest liderem fińskiego rynku recyclingu elektroniki, katalizatorów samochodowych i akumulatorów. Współpracuje z podmiotami bezpośrednio zaangażowanymi w skup i zbiórkę odpadów, a także kompleksowo obsługuje sektor przemysłowy, podano także.

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.

(ISBnews)