Księgowa przez dziewięć lat, od sierpnia 2006 do lipca 2015 roku realizowała przelewy z konta pokrzywdzonego i wskazywała w ich tytule zapłaty świadczeń na rzecz kooperantów pracodawcy. Zamiast jednak konta rzeczywistego kontrahenta, wskazywała konto własne, na które trafiły środki w kwocie przekraczającej 4,5 mln złotych. Na sumę tę złożyło się 240 operacji księgowych przeprowadzonych przez kobietę.

Właściciel firmy w trakcie wykonywania czynności kontrolnych w ramach prowadzonej działalności ustalił, że konto zostało uszczuplone o wspomnianą kwotę.

Akt oskarżenia trafił już do Sądu Okręgowego w Kaliszu. Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim, księgowa przyznała do popełnienia zarzuconego przestępstwa.

W toku postępowania przygotowawczego wobec podejrzanej zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30 000 zł, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. W celu zaspokojenie roszczeń poszkodowanego wydano również postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym nieruchomości i ruchomości na sumę 525 tys. zł. (PAP)