Vestel Ticaret złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia Compal Electronics EuropeWarszawa, 04.11.2016 (ISBnews) - Vestel Ticaret złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Compal Electronics Europe Sp. z o.o. z siedzibą w Biskupicach Podgórnych, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 2 listopada, sprawa jest w toku.

"Zgłaszający jest częścią grupy Vestel, która produkuje, importuje i eksportuje wszystkie rodzaje elektrycznych i elektronicznych środków cyfrowych, urządzeń, sprzętu, części zamiennych oraz komponentów. Grupa Vestel prowadzi również działalność w zakresie produkcji telewizorów i smartfonów. Grupa Vestel jest kontrolowana przez Zorlu Holding A.S." - czytamy w informacji.

Spółka przejmowana prowadzi działalność jedynie w zakresie produkcji telewizorów oraz świadczenia usług produkcji podzespołów elektronicznych dla producentów oryginalnego sprzętu elektronicznego. Głównym składnikiem majątku Compal, będącym równocześnie przedmiotem przejęcia, jest fabryka produkująca telewizory, podał także Urząd.

(ISBnews)