Strabag rozbuduje odcinek drogi wojewódzkiej nr 214 za 43 mln zł nettoWarszawa, 04.11.2016 (ISBnews) - Strabag podpisał z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku umowę na rozbudowę do wyższej klasy, drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Łeba - Białogarda. Wartość umowy opiewa na 43 mln zł netto, podała spółka.

„Prace prowadzone będą w systemie „buduj". Termin zakończenia zaplanowano na czerwiec 2018 roku. W ramach inwestycji powstanie 13,7- kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 214, którego początek zlokalizowany zostanie za rondem przy ul. Kościuszki – AI. Św. Mikołaja w Łebie, a koniec za Białogardą. W ramach inwestycji zaprojektowana zostanie obwodnica miejscowości Wicko" – czytamy w komunikacie.

„Rozbudowa drogi wojewódzkiej 214 jest już naszą kolejną inwestycją realizowaną na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - obecnie jesteśmy generalnym wykonawcą DW 224 - Obwodnica Kartuz, DW 226 Pruszcz Gdański – Przejazdowo, a także DW 214 Stężyca – Skorzewo. Tym bardziej cieszymy się, że to nasza oferta okazała się najkorzystniejsza w przetargu na rozbudowę kolejnej trasy w tym regionie" – powiedział członek zarządu Strabag Wojciech Trojanowski, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że droga wojewódzka 214 z uwagi na ruch jest bardzo silnie obciążona w sezonie letnim i przy istniejącym natężeniu ruchu stanowi zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

"Dzięki inwestycji zwiększy się nie tylko płynność ruchu na drodze, ale też poprawie ulegnie bezpieczeństwo pieszych i kierujących pojazdami" - powiedział także Trojanowski.

Grupa Strabag działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ok. 5 tys. pracowników, jej roczne obroty wynoszą ponad 900 mln euro.

(ISBnews)