Karczewski był pytany na czwartkowym briefingu w Senacie o to, czy cieszy się ze zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA.

"Zawsze odpowiadałem i odpowiadam teraz, że polska władza będzie zawsze dobrze współpracować z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Szanujemy wybór Amerykanów, cieszymy się, że się dokonał i zakończył ten wybór, wybór ewidentny, zwycięstwo kandydata Republikanów zdecydowane" - odpowiedział Karczewski.

"Będziemy bardzo dobrze współpracować. Mam nadzieję, wręcz pewność, że ta współpraca będzie dobra dla Polski, dobra dla Polaków, dobra również dla bezpieczeństwa Polski i naszego regionu, Europy" - dodał marszałek Senatu.

Jak ocenił, szczególnie ze względu na Polonię w USA bardzo ważne jest to, że Donald Trump jeszcze w czasie kampanii wyborczej zapowiadał zniesienie wiz dla Polaków.

"Już wielokrotnie mówiłem, że w Polsce niestety są jeszcze utrzymane dwie kolejki: do lekarza i po wizy do Stanów Zjednoczonych. Mam nadzieję, że pozbędziemy się tych dwóch kolejek" - powiedział Karczewski. (PAP)