- MSZ informuje:

Podsekretarz stanu Robert Grey wziął udział w konsultacjach politycznych w Meksyku

– Meksyk jest bardzo ważnym partnerem politycznym i eksportowym Polski w regionie Ameryki Łacińskiej i Karaibów. W przyszłości mamy nadzieję na strategiczne partnerstwo – podkreślił wiceszef polskiego MSZ w Meksyku.

W dniach 10-11 listopada odbyła się dziesiąta runda dwustronnych konsultacji politycznych na szczeblu wiceministrów. Ze strony meksykańskiej konsultacjom przewodniczył wiceminister spraw zagranicznych Meksyku, ambasador Carlos de Icaza.

Spotkanie było okazją do rozmowy o dwustronnych stosunkach politycznych, gospodarczych i kulturalnych, a także o relacjach w obszarze naukowo-technicznym i w zakresie rozwoju bazy traktatowej. Wśród tematów rozmów znalazła się także współpraca w wymiarze wielostronnym i regionalnym, tj. migracje, klimat, współpraca w OECD, wymiana poparć w ONZ i sytuacja po wyborach prezydenckich w USA.

Wiceszef polskiej dyplomacji spotkał się ponadto z przedstawicielami sektora gospodarczego, m.in. meksykańskiej agencji promocji handlu i inwestycji ProMéxico, Rady Przedsiębiorców Handlu Zagranicznego, Inwestycji i Technologii (COMCE) oraz Centrum OECD w Meksyku.

W trakcie wizyty w Meksyku wiceminister Grey spotkał się także z meksykańską Polonią oraz złożył kwiaty pod pomnikiem pianisty i ministra spraw zagranicznych RP Ignacego Paderewskiego w centrum miasta Meksyk.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)