Ranking „Paying Taxes”: Najlepsze systemy podatkowe świata. Jak Polska wypada na tle innych państw?

22 listopada 2016, 13:07 | Aktualizacja: 22.11.2016, 13:45
Źródło:PAP
Całkowita stopa opodatkowania w krajach Europy - źródło: pwc

Całkowita stopa opodatkowania w krajach Europy - źródło: pwcźródło: Materiały Prasowe

Przeciętnie polski przedsiębiorca dokonuje obecnie siedmiu rocznych płatności podatku, na wypełnienie wszystkich podatkowych wymogów przeznacza 271 godzin rocznie. Całkowita stopa opodatkowania w naszym kraju wynosi 40,4 proc. Pod względem skomplikowania systemu podatkowego zajmujemy dziś 47. miejsce na świecie.

Reklama

Komentarze (20)

  • Bart(2016-11-23 10:00) Zgłoś naruszenie 360

    Redaktorzyny, słyszeliście kiedyś o czymś takim jak rozdzielczość obrazu?

    Odpowiedz
  • peter(2016-11-23 12:33) Zgłoś naruszenie 243

    KŁAMSTWO - podatek dochodowy na działalności gosp płacę 18 proc. Dodatkowo ZUS, który jest de facto podatkiem. Tankując samochód płace VAT 23%, plus innych sto tysięcy opłat. Robię zakupy - płacę ukryte PTU i także VAT. Dodaj jeszcze np. podatek nieruchomości i jeszcze inne dziwne daniny ukryte w rachunkach np. za prąd. I wyjdzie 70 proc.

    Odpowiedz
  • 45z(2016-11-23 08:55) Zgłoś naruszenie 204

    Jakby to zestawienie było prawda, to po co ludzie przenoszą firmy z Polski do Czech?

    Odpowiedz
  • gość(2016-11-22 16:31) Zgłoś naruszenie 1611

    Artykuł kłamie. Polska zajmuje 100 miejsce lub jeszcze dalej. W zestawieniu pominięto państwa w których nie płaci się żadnych podatków.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Misio(2016-11-23 13:55) Zgłoś naruszenie 162

    zus to 46,5% [stawki na konta 51, 52, 53] plus 23% podstawowej stawki VAT, plus ok 20% podatku dochodowego, plus akcyza w prądzie, paliwach, alkoholu, samochodach itp, plus podatki od nieruchomości, lokalne itp - plus wszystkie opłaty administracyjne za dokumenty - mi taniej jest prowadzić firmę w UK niż PL...

    Odpowiedz
  • byrcyn(2016-11-22 18:21) Zgłoś naruszenie 153

    Można ? - można ! http://niewygodne.info.pl/artykul7/03389-Rumunia-idzie-za-ciosem-ws-obnizek-podatkow.htm

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Eltor(2016-11-23 17:20) Zgłoś naruszenie 113

    Dla pracownika etatowego 40% to państwo zabiera już przy wypłacie. Następnie z tego co zostało, musi płacić VAT przy każdych zakupach, podatek dochodowy całego łańcucha dostaw zawarty w cenie towaru, akcyzę, opłatę paliwową (wszak towar trzeba przywieźć), podatek od nieruchomości i wiele innych, łącznie z dziś nagłośnionym podatkiem od balkonów w Szczecinku. Całości jest jakieś 80%

    Odpowiedz
  • ABC(2016-11-23 11:25) Zgłoś naruszenie 98

    Poczekajcie aż pisuary wprowadzą swoje daniny na dojną zmianę i nierobów - będziemy znacznie bliżej Francji niż Chorwacji.

    Odpowiedz
  • Uta(2016-11-23 08:34) Zgłoś naruszenie 731

    I jak to się ma do płaczków, którzy narzekają na podatki w Polsce?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • 6451,2343652(2016-11-25 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Masz problem z podatkiem dochodowym? Skorzystaj z kalkulatora 24iValue, który w szybki i łatwy sposób pomoże ci w wyliczeniach: http://24ivalue.pl/module/podatek-cit-podatek-odroczony/

    Odpowiedz
  • Zeke(2016-11-29 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież tu q**a nic nie widać!

    Odpowiedz
  • 5343687521585642(2016-11-25 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Masz problem z podatkiem dochodowym? Skorzystaj z kalkulatora 24iValue, który w szybki i łatwy sposób pomoże ci w wyliczeniach: http://24ivalue.pl/module/podatek-cit-podatek-odroczony/

    Odpowiedz