"Spółka otrzymała informację od spółki zależnej Alupol Films o rozpoczęciu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem procesu uruchamiania produkcji folii polipropylenowej BOPP oraz produkcji cylindrów drukarskich" – czytamy w komunikacie.

Inwestycja Alupol Films typu green field została zlokalizowana w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Krakowski Park Technologiczny w Oświęcimiu, a uruchomiona linia jest obecnie największą i najnowocześniejszą tego typu w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie, podano także.

Według założeń strategii Grupy Kęty, w 2020 roku linia powinna osiągnąć wydajność 22 tys. ton folii rocznie.

"Wcześniejsze niż zakładano uruchomienie procesu produkcji folii BOPP nie będzie miało istotnego wpływu na wyniki finansowe 2016 roku" – czytamy dalej.

Pod koniec listopada 2014 r. Alupol Packaging i Alupol Packaging Kęty - spółki zależne Grupy Kęty - utworzyły spółkę Alupol Films, której zadaniem miała być realizacja inwestycji o wartości ok. 150 mln zł na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2015 r. miała 2 027 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)