"Chcemy wzmocnić więzy między Polakami a Brytyjczykami, tutaj na Downing Street powitaliśmy dzisiaj przedstawicieli Polonii, dziękując im za ich wkład w nasze społeczeństwo, od biznesu przez medycynę, działalność akademicką czy też sztukę" - powiedziała premier May na konferencji prasowej po zakończeniu polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych. Jak przekonywała, celem jest dalsze zbliżanie Polaków i Brytyjczyków.

Premier Wielkiej Brytanii zadeklarowała też, że chce poszerzyć współpracę obu państw w zakresie badań i rozwoju.

May poinformowała, że rozmawiała z premier Beatą Szydło m.in. o tym, w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo naszych obywateli. "Jako dwaj ważni gracze NATO odgrywamy istotną rolę, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko naszym sojusznikom w Europie, ale na całym świecie" - podkreśliła.

Premier Wielkiej Brytanii powiedziała też, że rozmowa z Szydło dotyczyła wzmocnienia wschodniej flanki NATO, "aby zapobiec tam agresji ze Wschodu".

"Nasza współpraca obejmuje również pokój i stabilność na Ukrainie, oba nasze kraje w dalszym ciągu podtrzymują konieczność utrzymania sankcji wobec Rosji" - podkreśliła May. (PAP)