KGHM: Dwie ofiary śmiertelne, sześciu zaginionych po wstrząsie w ZG RudnaWarszawa, 30.11.2016 (ISBnews) - Wczoraj wieczorem w wyniku samoistnego wstrząsu zginęło dwóch pracowników Zakładów Górniczych Rudna, należących do KGHM Polska Miedź. Sześć osób nadal jest poszukiwanych, podała spółka.

"29.11.2016 (wtorek) o godz. 21.09, rejon Rudna Północ, miał miejsce wstrząs samoistny o energii 1x10 8J. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło dwóch pracowników Zakładów Górniczych Rudna, sześć osób nadal jest poszukiwanych" - czytamy w komunikacie.

Od wtorku trwa akcja ratownicza, w której bierze udział 13 zastępów Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego. W strefie zagrożenia przebywało 30 osób, 9 z nich trafiło do szpitali z urazami głowy, kręgosłupa oraz kończyn. Jedna osoba zmarła po wywiezieniu na powierzchnię, druga została odnaleziona przez ratowników, lekarz stwierdził zgon na miejscu, podano również.

"Prezes KGHM Polska Miedź S.A. Radosław Domagalski-Łabędzki ogłosił czterodniową żałobę. Odwołana zostaje część uroczystości barbórkowych - karczmy piwne, combry babskie oraz Pochód Lisa Majora" - czytamy dalej.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

(ISBnews)