Spotkanie Beaty Szydło z premierem Malty Josephem Muscatem zaplanowano na godz. 10.; przewidziane na godz. 11.05 oświadczenia dla prasy zostały odwołane.

W należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach (Dolnośląskie) we wtorek wieczorem doszło do silnego wstrząsu. W rezultacie wstrząsu trzech górników poniosło śmierć, sześciu górników nadal jest poszukiwanych. Jak podano, skala zniszczeń jest zaskakująco duża.

Bochenek poinformował w środę rano PAP, że w związku z wypadkiem zaplanowane na środę posiedzenie rządu zostało odwołane. Jego nowy termin zostanie - jak napisał później na Twitterze - podany wkrótce.

Władze KGHM podały, że wstrząs w kopalni Rudna był bardzo silny i spowodował duże zniszczenia. Epicentrum wstrząsu znajdowało się na głębokości 1500 metrów, a jego magnituda wynosiła około 3,4 stopnia.

Jak podaje KGHM kopalnia Rudna jest największą kopalnią miedzi w Europie i jedną z największych głębinowych kopalni tej rudy na świecie. Zasoby tej kopalni to 432 miliony ton rudy miedzi. Wydobycie prowadzone jest tam od 1974 r., a średnia produkcja w kopalni Rudna wynosi obecnie 12 ton rudy rocznie.

Eksploatacja złoża prowadzone jest w trzech rejonach wydobywczych: Rudna Główna, Rudna Zachodnia R-IX oraz Rudna Północna.(PAP)