Tobiszowski: Rozmowy ws. przyszłości kopalń Sośnica i Śląsk na przełomie rokuWarszawa, 01.12.2016 (ISBnews) - Rozmowy w sprawie przyszłości kopalni Sośnica, należącej do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) i ruchu Śląsk, wydzielonego z kopalni należącej do Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW), prowadzone będą w grudniu i styczniu, poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

"O tych dwóch kopalniach będziemy prowadzić rozmowy w kontekście oceny sytuacji - jedne w styczniu, a drugie - jeśli chodzi o Śląsk - w grudniu tego roku i na początku przyszłego" – powiedział Tobiszowski w Sejmie.

Wyjaśnił, że obie kopalnie zostały wskazane do przekazania do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) w 2017 r. w programie zaakceptowanym przez Komisję Europejską ze względu na ujemne wyniki w tym i poprzednim roku.

"W styczniu rozstrzygamy, na ile Sośnica w swoim programie zaczyna realizować możliwości wyjścia z technicznie ekonomicznie trudnej sytuacji" - powiedział wiceminister.

Wskazał też, że w przypadku ruchu Śląsk może się okazać, że ściany wydobywcze będą mogły pracować dłużej, niż to wcześniej zakładano.

(ISBnews)